UPJŠ v Košiciach navštívili významné osobnosti integračného procesu Slovenska do Európskej únie

Rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. a dekanka Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach prof. PhDr. Oľga Orosová, CSc. prijali vo štvrtok 25. apríla 2019 premiéra SR v rokoch 1998-2006, prezidenta Inštitútu pre politiku a reformy a Centra pre európske štúdiá Wilfrieda Martensa v Bruseli Mikuláša Dzurindu a hlavného vyjednávača vstupu SR do EÚ, prvého slovenského eurokomisára a v súčasnosti osobitného vyslanca Európskej únie pre podporu slobody náboženstva alebo viery vo svete Jána Figeľa. Stretnutie sa uskutočnilo na pôde Rektorátu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Následne po prijatí v kancelárii rektora sa uskutočnila diskusia so študentmi pod názvom „15 rokov v EÚ“ pri príležitosti 15. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie. Podujatie, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 25. apríla 2019 o 10. hodine v priestoroch Historickej auly Rektorátu UPJŠ v Košiciach, zorganizovala Katedra politológie FF UPJŠ v Košiciach. Cieľom podujatia bolo zvýšenie povedomia o Európskej únii a jej inštitúciách pred blížiacimi sa eurovoľbami. Pred piatimi rokmi sa totiž Slovensko zaradilo na chvost rebríčka štátov Európskej únie v rámci účasti vo voľbách do Európskeho parlamentu. V roku 2014 sa eurovolieb v SR zúčastnilo len 13,05% oprávnených voličov.

Ďalšie informácie nájdete v tlačovej správe