Noc výskumníkov

12. ročník Festivalu vedy Európska noc výskumníkov sa uskutočňuje pod značkou Európskeho roku kultúrneho dedičstva. Motto „Výskumníci v nás“ je výrazom snahy  presvedčiť verejnosť, že veda nie je v žiadnom prípade nudná, ťažkopádna, či príliš komplikovaná oblasť a práca. Práve naopak hoci vyžaduje veľa trpezlivosti, odhodlania a disciplíny, ponúka zároveň dobrodružstvá a nečakané zážitky, ktoré človeka povzbudzujú pokračovať v práci, inšpirujú k novým objavom a neustále podnecujú ľudskú myseľ. Podujatie bude prebiehať počas posledného septembrového piatku v piatich slovenských mestách, Bratislava, Banská Bystrica, Žilina, Košice a Poprad, v ktorých vybrané nákupné centrá, múzeá a partnerské inštitúcie pripravia pre návštevníkov rôzne interaktívne vedecké prezentácie, diskusie, výstavy, workshopy, veľkoplošné projekcie a mnohé ďalšie vstupy plné vedy i zábavy.

28.9.2018, piatok, 9.00 – 21.00
V priestoroch košického obchodného centra Atrium Optima budete mať možnosť vidieť aj stánky a prezentácie Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Tešíme sa na Vás!

Program UPJŠ v Košiciach
Prednášky