Prejsť na obsah

Študenti masmédií FF UPJŠ zvíťazili na Akademickom Prešove s krátkym filmom

1minút, 24sekúnd

     Študenti prvého ročníka magisterského stupňa štúdia v odbore masmediálne štúdiá na Katedre slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach si z jubilejného 50. ročníka Akademického Prešova priniesli víťazstvo v novovytvorenej kategórii krátkometrážny film.
     Triumf im priniesol krátky film Ako sa natáčal film s nulovým rozpočtom. Inšpiráciou pre študentov boli zábery zo zákulisia nakrúcania študentského dokumentárneho filmu s názvom Vraždy v literatúre. „Nakrúcanie filmu poskytuje široký priestor na realizáciu. Našou primárnou snahou bolo získať čo najviac skúseností. Na Akademickom Prešove sa po prvý raz objavila kategória filmu a ako študenti masmédií na FF UPJŠ sme tam rozhodne nechceli chýbať,“ uviedla režisérka filmu Petronela Vavreková.
     Film má formu rozprávky, pozostáva zo šiestich kapitol. Študenti – chrabrí rytieri na náročnej ceste pri spĺňaní neľahkej úlohy nakrútiť film s nulovým rozpočtom – prekonávajú viaceré prekážky. Ich nepriateľmi sú čas, priestor, technika, stres a najmä rozpočet, teda finančné prostriedky. Na ceste za svojím cieľom sa stretávajú aj s dobrými vílami, vďaka ktorým majú šancu nad nepriateľmi zvíťaziť…
     Na príprave filmu sa podieľali: Bc. Petronela Vavreková (réžia, produkcia), Bc. Veronika Rusnáková (kamera, strih), Bc. Alena Oravcová (scenár), Bc. Martin Majdák (komentár), Bc. Ľubomíra Ivanková (dramaturgia).

Text: Bc. Petronela Vavreková
Katedra slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie FF UPJŠ


Študuj na UPJŠ