Prejsť na obsah

Študentky KAA FF UPJŠ prezentovali svoje práce z americkej literatúry

1minút, 13sekúnd

     KATEDRA ANGLISTIKY A AMERIKANISTIKY FF UPJŠ V KOŠICIACH – v spolupráci s INFOUSA a ŠTÁTNOU VEDECKOU KNIŽNICOU V KOŠICIACH – každoročne organizuje popularizačné prednášky nielen pre študentov, ale aj širokú verejnosť.
     Tento rok študentky 1. ročníka magisterského stupňa štúdia prezentovali svoje bakalárske práce z americkej literatúry na témy holokaust, identita amerických indiánov, groteska v americkej južanskej literatúre a feminizmus.
     Podujatie sa uskutočnilo 9. decembra 2015 v priestoroch InfoUSA (ŠVK) na Hlavnej č. 10 v Košiciach. Prednášajúcimi boli:

  • Bc. Karina BehinováIdentity Development in Native American Literature: Elements of assimilation and identity in L. M. Silko’s Ceremony, L. Erdrich’s American Horse and the Native American traditional story Yellow Woman;
  • Bc. Lucia DombrovskáSophie’s Choice: Trauma of the Holocaust Survivor;
  • Bc. Andrea PetrovčinováGrotesque elements in the short stories by Flannery O’Connor;
  • Bc. Lucia RusinkováFeminism in Joyce Carol Oates.

     Po prednáškach sa rozvinula zaujímavá diskusia o úskaliach písania záverečných prác, vyhľadávaní akademických zdrojov, ale aj o motivácii napísať kvalitnú záverečnú prácu.
     Podujatie zorganizoval Mgr. Jozef Fabrici – vedúci centra InfoUSA – pod záštitou vedúcej KAA FF UPJŠ v Košiciach doc. Mgr. Slávky Tomaščíkovej, PhD.

Text: Mgr. Zuzana Buráková, PhD.

FOTOGALÉRIA:
 https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10156380419430596.1073741860.20188641 5595&type=3
 http://infousa.sk/gallery/view/public-presentations-of-selected-american-literature-thesis


Študuj na UPJŠ