Prejsť na obsah

Úspešní filmári a divadelníci

1minút, 46sekúnd

Jubilejný 50. ročník Akademického Prešova priniesol študentom FF UPJŠ tri ceny

 

     Tri ceny si odniesli z jubilejného 50. ročníka Akademického Prešova, ktorý sa skončil počas víkendu v centre Šariša, študenti Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.
     V kategórii študentské divadlo získali špeciálnu cenu členovia Študentského divadla pri Katedre germanistiky FF UPJŠ za hru Biedermann und Brandstifter (Biedermann a podpaľači).
     V kategórii krátkometrážny film obsadili prvé miesto študenti Katedry slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie FF UPJŠ (Petronela Vavreková, Veronika Rusnáková, Alena Oravcová, Martin Majdák, Ľubomíra Ivanková) s filmom Ako sa natáčal film s nulovým rozpočtom a špeciálnu cenu získali Ivana Jendrálová a Marek Eštočin s jednou časťou z cyklu Študentské rozhovory s názvom Umelecký fotograf.
     Tesne pod stupňami víťazov – na 4. mieste – zostali v tejto kategórii Klaudia Sedláková a Daniela Huljáková (Katedra slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie FF UPJŠ) s krátkym filmom Danielka a Klaudinka. Ďalšia časť z cyklu Študentské rozhovory s názvom ŠTURko (autorky: Lenka Ryniková, Mária Pramuková, Katedra slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie FF UPJŠ) mala veľmi blízko k špeciálnej cene v podkategórii krátkometrážny film – rozhovory. Rovnako tesne pod stupňami víťazov skončil aj krátky film s názvom Košickí študenti o prešovských študentoch (námet, spolupráca na scenári a produkcia: Gabriela Homoľová, Katedra slovakistiky, slovanských filológií a komunikácie FF UPJŠ) a krátky film s názvom Tradície predkov očami študentov (námet, spolupráca na scenári a produkcia: dnes už bývalá študentka Alena Kaminská – Jarembinská, spolupráca na scenári: Katarína Jarembinská). Obidva filmy odvysielala na jar tohto roku Slovenská televízia.
     FF UPJŠ mala zastúpenie aj v porotách. Zasadli do nich Marián Andričík, Ján S. Sabol a Jozef Puchala.


Študuj na UPJŠ