Prejsť na obsah

Európska študentská únia a medzinárodná študentská identifikačná karta spájajú svoje sily

1minút, 53sekúnd

  Európska študentská únia

 Medzinárodná študentská identifikačná karta

Dohoda o partnerskej spolupráci vytvorená na pomoc študentským úniám v celej Európe

Európska študentská únia (ESU) a medzinárodná študentská identifikačná karta (ISIC) sa dohodli na spolupráci, aby podporili študentov v Európe. Ako časť dohody memoranda zástupcovia za ISIC prisľúbili pomôcť ESU v šírení záujmov študentov, ako aj podporovať národné študentské únie v celej Európe.

Ako protislužbu ESU prisľúbila propagáciu  karty ISIC ako medzinárodne akceptovaný dôkaz o statuse denného študenta. Držitelia ISIC karty majú možnosť dostať sa k výhodnejším ponukám tovaru ako aj službám na medzinárodnej úrovni. Spomenuté výhody napomáhajú študentom zvládnuť ich ciele vo vzdelávaní a zároveň im dodávajú podporu v ich každodennom živote. 

Karty ISIC už distribuujú národné študentské únie a aj členské štáty ESU vo Fínsku, Francúzsku, Spojenom kráľovstve a Estónsku. Cieľom spolupráce ISIC a ESU je  rozšíriť kooperáciu medzi národnými študentskými úniami a samotným ISIC vo viacerých krajinách.

Allan Päll, podpredseda ESU a Martijn van de Veen, generálny manažér ISIC povedali, že táto dohoda prinesie viacero výhod pre študentov a študentským úniám umožní zvýšenú finančnú nezávislosť.

Van de Veen povedal: „Partnerská spolupráca s ESU ešte viac posilňuje pozíciu ISIC ako dôkaz statusu študenta a otvára dvere na ďalší vývoj lukratívnych služieb a výhod pre študentov. Spoluprácou s členmi ESU očakávame prínos viacerých  študentov v celej Európe a tak umožniť prístup k viacerým jedinečným výhodám, ktoré ISIC ponúka.“

Päll dodal: „Naša spolupráca s ISIC uľahčí študentom ušetriť peniaze nielen na domácej akademickej pôde ale aj počas cestovania za hranicami štátu.“

Pre viac informácií prosím kontaktujte: 

Allan Päll, podpredseda ESU, mobil +3279591499 or Hallan@esu-online.orgH
Martijn van de Veen, generálny manažér ISIC, + 31 20 421 2800 or mvdv@wysetc.org
 


Študuj na UPJŠ