Uskutočnil sa Kardiologický a diabetologický kongres s medzinárodnou účasťou „12th ICCD“

V hoteli Doubletree by Hilton Košice sa v dňoch 9.-10. júna 2023 konal dvojdňový  kardiologický a  diabetologický kongres s medzinárodnou účasťou „12TH ICCD“, na ktorom sa v rámci trinástich odborných sympózií predstavilo viac ako tridsať prednášajúcich zo 17 krajín sveta.
Podujatie organizovali International College of Cardiology, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Lekárska fakulta, Medipark a Technická univerzita v Košiciach.

Nosné témy kongresu boli:
‣ Koronárna choroba srdca u diabetikov a nediabetikov, od prevencie po intervenciu
‣ ESC odporúčania ich implementácia do reálnej klinickej praxe
‣ Ateroskleróza, dyslipidémia, hypertenzia, koronárna choroba srdca, srdcové zlyhávanie a inovatívne diagnostické a terapeutické možnosti
‣ Nové trendy echokardioografie v klinickej diagnostike kardiovaskulárnych ochorení
‣ Diabetes mellitus a kardiovaskulárna morbitida/mortalita