Folklórny súbor Hornád na okamih zastavil čas

Dňa 11. decembra 2015 sa v divadle Thália od 19:00 na okamih zastavil čas. Folklórny súbor Hornád v spolupráci s UPJŠ v Košiciach uviedol svoj nový profilový program pod názvom OKA MIH.

Okamih je časopriestorový úsek, ktorý sa nám vryje do pamäti. Rovnako ako piatkový program Hornádu. Profilový program pozostával z 5 blokov posadených do rôznych situácií, vychádzajúcich z rôznych faktov a osobných skúseností členov súboru, ktoré divákov striedavo rozosmievalo, chytalo za srdce, nadchýnalo, občas aj rozplakalo a na záver dvihlo zo stoličiek. Súbor predstavil inovatívne choreografie s novou, početnou zostavou, vynikajúcou novo sformovanou muzikou, skvelým výberom hostí v programe a v nových ligotavých krojoch šitých podľa pôvodných originálnych kusov.

V zastúpení rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. sa podujatia zúčastnila prorektorka pre vysokoškolské vzdelávanie prof. Ing. Mária Mareková, CSc., poverený výkonom funkcie kvestora RNDr. Ing. Michal Tkáč, PhD., kancelárka UPJŠ v Košiciach Mgr. Adriana Sabolová a hovorkyňa univerzity Mgr. Mária Hrehová, PhD.

foto – Gogo Ruža