Košická ulica nesie meno profesora Jána Kňazovického

Vo štvrtok 14. januára 2016 sa uskutočnil slávnostný akt premenovania Galenovej ulice v Košiciach na Ulicu prof. Jána Kňazovického. Podujatia sa zúčastnili primátor mesta Košice MUDr. Richard Raši, PhD., MPH, viceprimátorka mesta Košice MUDr. Renáta Lenártová, poslanec NR SR JUDr. Ing. Otto Brixi, v zastúpení rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. prorektorka UPJŠ v Košiciach pre vysokoškolské vzdelávanie prof. Ing. Mária Mareková, CSc., dekan Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Daniel Pella, PhD., iniciátor podujatia prof. MUDr. Július Vajó, DrSc., prednosta Ústavu patologickej fyziológie Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, prezident Spolku lekárov v Košiciach doc. MUDr. Oliver Rácz, CSc., mim. prof., širšia rodina prof. MUDr. Jána Kňazovického a ďalší zástupcovia odbornej a laickej verejnosti.

Bližšie informácie