Na ploche veľtrhu PROEDUCO bolo prezentovaných takmer 80 vystavovateľov

Deviaty ročník medzinárodného veľtrhu vzdelávania PROEDUCO sa uskutočnil v dňoch 24. – 26.11.2015 v priestoroch Spoločenského pavilónu v Košiciach. K príjemnej atmosfére prispela účasť  takmer 80 vystavovateľov, bohatý sprievodný program, pódiové prezentácie a profilové predstavenie študijných programov stredných a vysokých škôl nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Novinkou bolo nepretržité profesionálne kariérne poradenstvo, zamerané na pomoc a motiváciu pri výbere správneho povolania. Výstavný stánok UPJŠ reprezentovali študenti a zamestnanci z radov všetkých fakúlt a Ústavu telesnej výchovy a športu, ktorí s prehľadom informovali uchádzačov o možnostiach štúdia, o výmenných pobytoch, či o podmienkach prijatia na štúdium. Na hlavnom pódiu naša univerzita zaujala v rámci sprievodného programu kreatívnymi a zaujímavými vystúpeniami. Fakulta verejnej správy pútavým spôsobom informovala o možnostiach štúdia, Prírodovedecká fakulta predstavila témy „Moderná škola potrebuje učiteľov“ a „Chémia, môj najlepší kamarát“, Právnická fakulta uviedla interaktívne formy vzdelávania a Filozofická fakulta vytvorila moderovanú koláž ukážok tlmočenia, prezentáciu humanitných vied, propagačný film, interview s absolventmi a pôsobivé hudobné vystúpenie. Ďakujeme všetkým, ktorí aktívne participovali na sprievodnom programe, ako aj tým, ktorí svojou účasťou vo výstavnom stánku UPJŠ dôstojne reprezentovali našu alma mater.

Zároveň blahoželáme študentke Filozofickej fakulty Márii Mydliarovej, ktorá bola úvodom slávnostného podujatia ocenená za mimoriadny študijný projekt v oblasti sociálnej práce.