Dohoda o spolupráci na vedeckom výskume s UNLP Košice

Zmluvu o partnerstve, spoločnom postupe a vzájomnej spolupráci pri vykonávaní vedeckého výskumu medzi Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura Košice a Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach vo štvrtok 24. apríla 2014 slávnostne podpísali riaditeľ UNLP MUDr. Ladislav Rosocha, MPH  a rektor UPJŠ prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc.
      „Zamestnanci UPJŠ v Košiciach publikujú ročne približne desatinu všetkých medzinárodnými databázami sledovaných publikácií spomedzi všetkých slovenských univerzít a SAV. Naša univerzita patrí na základe svojej publikačnej aktivity v oblasti najprestížnejších publikácií do skupiny štyroch najlepších v SR. Na jej výskumný charakter poukazuje aj úspešnosť v počte realizovaných vedeckých projektov, ktorých riešia naši pracovníci takmer 300 ročne a významné postavenie UPJŠ ako vedeckej inštitúcie potvrdzujú aj hodnotenia medzinárodnými nezávislými rankingovými agentúrami. V neposlednom rade o tom svedčí aj zapojenie sa do budovania vedeckých parkov ako sú ‚MediPark, Košice‘ a TECHNICOM, či výskumného centra PROMATECH,“ konštatuje rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc., ktorého teší podpis dohody o spoločnom výskume a rozvoji v oblasti medicínskeho výskumu s UNLP Košice, ktorej vlani Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR udelilo Osvedčenie o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj.

File File size
pdf TS-24-4-zmluva-medzi-UNLP-a-UPJS 237 KB