Novozvolený prezident SR navštívil UPJŠ

Vo štvrtok 5. júna 2014 sa na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach uskutočnilo Sympózium HepaMeta venované téme „Hepatálne a kardiometabolické rizikové faktory v skupine obyvateľstva žijúceho v rómskych osadách“, na ktorom boli prezentované výsledky štúdie HepaMeta Study Group. Odborného podujatia sa zúčastnil aj novozvolený prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý vo svojom rečníckom vstupe deklaroval záujem navštevovať počas výkonu svojej funkcie aj rómske osady.
       Sympózium HepaMeta otvoril svojim príhovorom rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc., ktorý Andreja Kisku privítal na pôde univerzity a vyjadril presvedčenie, že UPJŠ navštívi ako hlava štátu aj budúcnosti. Po odznení prednášok vyjadril poďakovanie za záujem budúceho prezidenta o problematiku venovanú zdravotnému stavu rómskeho obyvateľstva, a ocenil tiež prácu všetkých autorov štúdie HepaMeta, ktorých výsledky boli prezentované na tomto odbornom fóre.