Žiaci základných škôl absolvovali Univerzitu bez hraníc na UPJŠ

Týždeň bohatý na informácie aj zážitky majú za sebou účastníci Univerzity bez hraníc na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorí od pondelka 30. júna do piatku 4. júla 2014 navštívili jej rektorát, univerzitnú knižnicu, všetky fakulty a štyri popoludnia strávili na Ústave telesnej výchovy a športu. Program ukončili v piatok popoludní slávnostnou promóciou v Historickej aule UPJŠ, pri ktorej zložili v prítomnosti rektora prof. MUDr. Ladislava Mirossaya, DrSc., prorektorov, dekanov a prodekanov jednotlivých fakúlt slávnostný promočný sľub potvrdený dotykom na žezlo v rukách pedela.
      Univerzita bez hraníc, ktorá je postavená na filozofii celodenného tábora, sa na UPJŠ  v Košiciach konala už po štvrtýkrát, pričom je jedinečnou príležitosťou, ako žiakom druhého stupňa základných škôl priblížiť hravou formou ‚vážny a seriózny‘ akademický svet. V tomto roku sa jej zúčastnilo 54 piatakov a šiestakov, medzi ktorými bolo aj 10 detí z detských domovov. „Som veľmi rád, že Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach znovu navštívili deti v rámci podujatia Univerzita bez hraníc, ktorí na ňu priniesli detskú spontánnosť, radosť a zvedavosť. Naši pracovníci školákom zas ukázali, že získavanie nových poznatkov a veda môžu byť i príjemné a zábavné. Bol to týždeň plný nezabudnuteľných chvíľ a mňa veľmi teší, že sa ho zúčastnili aj deti z detských domovov, ktoré nemajú toľko možností na sebarealizáciu ako deti z bežných rodín,“ konštatuje rektor Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc.