Deň otvorených dverí prilákal na UPJŠ a jej fakulty cez tisícku stredoškolákov

V piatok 10. októbra 2014 sa uskutočnil Deň otvorených dverí na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach organizovaný v spolupráci s Odborom školstva Košického samosprávneho kraja, ktorého sa mohli zúčastniť študenti stredných škôl, ich rodičia, pedagógovia, ale i všetci priaznivci UPJŠ v Košiciach. Podujatie začalo predpoludním v budove Sokrates v areáli na Moyzesovej 9 oficiálnym otvorením za účasti zástupcov vedenia UPJŠ v Košiciach. Návštevníkov privítal prorektor pre vysokoškolské vzdelávanie a informačné technológie prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc., ktorý bol milo prekvapený účasťou študentov na oficiálnom otvorení i všetkých fakultách UPJŠ. „Účasť asi tisícky stredoškolákov nás motivuje zorganizovať v budúcnosti i ďalšie ročníky a sme zvedaví na spätnú väzbu zo strany účastníkov. Chcem sa zároveň touto cestou poďakovať odboru školstva Košického samosprávneho kraja za pomoc pri propagácii tohto podujatia,“ konštatoval po skončení úspešného podujatia.