Rektor UPJŠ prijal profesora Tajtáka

Dňa 6. júna 2016 sa za účasti rektora prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc., prorektora prof. PhDr. Jána Gbúra, CSc., dekanky Filozofickej fakulty prof. PhDr. Oľgy Orosovej, CSc., vedúceho Katedry histórie doc. PaedDr. Martina Pekára, PhD. a prof. PaedDr. Štefana Šutaja, DrSc. uskutočnilo prijatie prof. PhDr. Ladislava Tajtáka, CSc. Prítomní zablahoželali profesorovi Tajtákovi k životnému jubileu a vyzdvihli jeho významný prínos k výskumu slovenských dejín obdobia novoveku, osobitne dejín východného Slovenska na prelome 19. a 20. storočia a dejín mesta Košice. Zároveň prejavili úctu a uznanie za aktívne angažovanie pri etablovaní historickej školy v Košiciach a dlhoročné pôsobenie na Katedre histórie Filozofickej fakulty v Prešove, Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.