Deň učiteľov

Milé kolegyne, kolegovia

v nedeľu 28. marca 2021 si pripomíname Deň učiteľov, ktorý sa na Slovensku oslavuje ako spomienka narodenia Jána Amosa Komenského. Keď som minulý rok formuloval pozdravné myšlienky pri príležitosti tohto sviatku, mali sme za sebou niekoľko týždňov novej, bezprecedentnej situácie, ktorá obmedzila náš súkromný i pracovný život. Zároveň sme verili, že nový akademický rok začneme tak, ako sme boli doposiaľ zvyknutí – v Aule Lekárskej fakulty, ktorou by sa niesol Gaudeamus … Žiaľ, situácia sa po roku nielenže nezmenila, ba naopak, druhá vlna pandémia na jeseň minulého roku zasiahla našu spoločnosť nevídane nebezpečným spôsobom. Opäť si teda pripravujem pozdrav pri príležitosti Dňa učiteľov za ešte komplikovanejších podmienok ako pred rokom, no s nádejou, že súčasné indikátory zlepšenia situácie sa stanú trvalou realitou a záver semestra už bude veselší a optimistickejší. Ubezpečujem Vás, že vedenie univerzity, v úzkej väzbe s vedeniami fakúlt a univerzitných pracovísk, vynakladá enormné úsilie, aby boli negatíva vyplývajúce zo súčasnej situácie čo možno najviac eliminované.

Využívam sviatok učiteľov, aby som sa Vám v mene celého vedenia našej univerzity úprimne poďakoval za energiu, ktorú denno-denne vynakladáte pri plnení svojich pracovných úloh k zabezpečeniu  kvalitného vzdelania našich študentov. Prajem Vám do ďalšej práce veľa entuziazmu a zdravia.

Váš

Pavol Sovák