Deň otvorených dverí Právnickej fakulty UPJŠ pre záujemcov o štúdium

Právnická fakulta UPJŠ privítala 4. marca 2015 študentov a učiteľov stredných škôl, ale aj rodičov budúcich vysokoškolákov na historicky prvom Dni otvorených dverí. Záujemcovia o štúdium mali možnosť získať komplexné informácie o možnostiach štúdia na fakulte.

Deň otvorených dverí začal otvorením a privítaním uchádzačov o štúdium dekankou fakulty doc. JUDr. Gabrielou Dobrovičovou, CSc. Následne program pokračoval predstavením fakulty a možností štúdia. Informácie o štúdiu, ako aj o zahraničných študijných pobytoch a sociálnom zabezpečení študentov záujemcom poskytli prodekani fakulty JUDr. Miroslav Štrkolec, PhD., a JUDr. Regina Hučková, PhD. Takmer stovka prítomných študentov prejavila záujem aj o informácie o prípravnom kurze, ktorý fakulta pre uchádzačov každoročne pripravuje. Po úvodnej spoločnej časti programu sa záujemcovia o štúdium v sprievode členov vedenia fakulty presunuli na jednotlivé pracoviská, kde sa so záujmom zúčastnili živej výuky na vybraných prednáškach a seminároch.