Pri príležitosti Dňa študentstva prijal rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. významných študentov univerzity

Rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. spoločne s prorektorkou pre vysokoškolské vzdelávanie prof. Ing. Máriou Marekovou, CSc., za účasti dekanov, resp. v ich zastúpení prodekanov fakúlt a riaditeľky ÚTVŠ prijali v stredu 18. novembra 2015 v priestoroch MINERVY študentov univerzity, ktorým bola udelená Výročná cena rektora za vynikajúce študijné výsledky počas celej doby štúdia. Na neformálnom stretnutí s rektorom UPJŠ v Košiciach si študenti vymenili svoje skúseností a poznatky zo zahraničných pobytov. Dominantnými témami rozhovoru boli otázky uplatniteľnosti študentov na trhu práce, interdisciplinarita, kariérne a sociálne poradenstvo. Rektor UPJŠ v Košiciach prof RNDr. Pavol Sovák, CSc. na záver študentom sľúbil, že na univerzite vytvorí jednotné prostredie pre všetkých študentov, kde pravidlá budú platiť pre všetkých rovnako, pretože univerzitný duch dáva silu univerzite.

Študenti UPJŠ v Košiciach, ocenení Výročnou cenou rektora

Rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. a predseda Akademického senátu UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Roman Soták, PhD. (člen Predsedníctva Rady vysokých škôl) prijali v tento deň zároveň dvoch študentov našej univerzity – bývalých delegátov Študentskej rady vysokých škôl, aby im tak vyjadrili poďakovanie za ich dôstojnú reprezentáciu v najvyššom zastupiteľskom orgáne študentov vysokých škôl v akademickom roku 2014/2015.