Pripomíname si Deň učiteľov

„Jediným učiteľom hodným toho mena je ten, ktorý vzbudzuje ducha slobodného premýšľania a rozvíja cit osobnej zodpovednosti. „
Jan Amos Komenský

28. marec je už niekoľko desaťročí spojený s menom Jana Amosa Komenského. Mnohé myšlienky tohto učiteľa národov ostávajú pre nás stálym zdrojom inšpirácie. V názoroch na úlohu vzdelania v živote jednotlivca i spoločnosti, postojoch k humanizácii a demokratizácii školy pokračujú pedagógovia i dnes.

Vážené kolegyne, vážení kolegovia, dovoľte mi, aby som Vám týmto vyjadril úctu a poďakovanie za Vašu náročnú a zodpovednú prácu, ktorou dennodenne prispievate k všestrannosti rozvoja univerzity a ku kreujúcemu sa profilu študentov našej alma mater. Úprimne Vám želám, aby ste svojim osobným príkladom naďalej zvýrazňovali ľudské hodnoty na ceste za vzdelávaním.

prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.
rektor UPJŠ v Košiciach