Ani tento rok nechýbali Dni dobrovoľníkov v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach

Už po dvanástykrát zorganizoval U. S. Steel Košice podujatie Dni dobrovoľníkov, ktoré pomohlo celkovo desiatim organizáciám v košickom regióne. Medzi nimi bola aj Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Dobrovoľnícke práce sa na tomto univerzitnom pracovisku začali v sobotu 19. mája 2018 za účasti kvestora UPJŠ v Košiciach RNDr. Ing. Michala Tkáča, PhD., prof. RNDr. Pavla Mártonfiho, PhD. povereného výkonom funkcie riaditeľa Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach, prezidenta U.S.Steel Košice Scotta D. Buckiso, viceprezidenta pre ľudské zdroje Martina Pitoráka a viceprezidenta pre IT Richarda C. Shank. Podujatia Dni dobrovoľníkov sa zúčastnili aj podpredseda Vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši, viceprimátor mesta Košice poverený plnením úloh primátora Martin Petruško a viceprimátorka mesta Renáta Lenártová. Spoločne sa podieľali na aktivitách pri zveľadovaní areálu Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach či pri rekonštrukcii jedného zo skleníkov a jeho premeny na moderný multifunkčný pavilón určený na výskumné a vzdelávacie aktivity pre študentov, ako aj organizovanie odborných súťaží a podujatí pre širokú verejnosť.
Ďakujeme celému kolektívu U.S. Steel Košice za zorganizovanie úspešného podujatia Dni dobrovoľníkov, ktoré opäť prinieslo nenahraditeľné benefity, oživenie perspektívnych kontaktov a motiváciu pre ďalšie aktivity na oboch stranách.