Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach otvorila dvere záujemcom o štúdium

V piatok 7. októbra 2016 pripravila Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ v Košiciach) v spolupráci s Odborom školstva Košického samosprávneho kraja Deň otvorených dverí (DOD).

DOD sa začal o 8.30 hod. v budove Sokrates v areáli UPJŠ na Moyzesovej 9 oficiálnym otvorením, na ktorom v zastúpení rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. privítal študentov stredných škôl prorektor pre rozvoj vzťahov s verejnosťou prof. PhDr. Ján Gbúr, CSc.

Lekárska, Prírodovedecká, Právnická, Fakulta verejnej správy, Filozofická fakulta UPJŠ v Košiciach a Ústav telesnej výchovy s športu UPJŠ v Košiciach, pripravili pre návštevníkov prezentáciu svojich pracovísk a všetkých akreditovaných študijných programov. V informačných stánkoch získali študenti odpovede na rozličné otázky o štúdiu, ale aj potrebné údaje o prijímacom konaní a termínoch podávania prihlášok.

Súčasťou Dňa otvorených dverí bola aj prezentácia Univerzitnej knižnice, Univerzitného poradenského centra UNIPOC, možností štúdia v zahraničí v rámci programu Erasmus +, Študentského rozhlasu Košice ŠtuRKo, časopisu študentov FF UPJŠ v Košiciach Univerzál, Univerzitnej televízie, časopisu študentov PF UPJŠ v Košciach Prímes, Spolku medikov mesta Košice a Spolku študentov zubného lekárstva. O pitný režim (čapovanú kofolu) sa postarali Študentské domovy a jedálne UPJŠ.

Reportáž Uni TV