Informačné stretnutie pre študentov prichádzajúcich zo zahraničných univerzít v rámci programu Erasmus+

V prvý deň nového akademického roka 2017/2018, dňa 18. septembra 2017, so začiatkom o 8.00 hod. sa vo veľkej zasadačke Rektorátu UPJŠ v Košiciach uskutočnilo prvé informačné stretnutie pre študentov prichádzajúcich zo zahraničných univerzít v rámci programu Erasmus+.

Stretnutia sa zúčastnilo 51 z celkovo 57 prihlásených študentov z rôznych krajín Európy, ktorých mobilita sa uskutoční počas zimného semestra alebo počas celého aktuálneho akademického roka. Najpočetnejšiu skupinu tvoria študenti z partnerských univerzít v Taliansku a Španielsku, domovom ostatných študentov je Portugalsko, Nemecko, Poľsko, Turecko, Francúzsko, Litva či Grécko.

Po úvodnom privítaní študentov a odovzdaní uvítacích balíčkov dostali slovo zástupcovia Centra jazykovej prípravy z Filozofickej fakulty UPJŠ, ktorí informovali študentov o obsahovom zameraní ponúkaných kurzov slovenského jazyka pre Erasmus študentov.

Po nasledujúcich praktických informáciách týkajúcich sa administratívnych povinností Erasmus+ študentov v rámci mobility, dostali priestor zástupcovia študentskej organizácie Erasmus Student Network (ESN) Košice, ktorí predstavili svojich členov, prezentovali svoje aktivity a oboznámili študentov s pripravovaným bohatým kultúrnym programom pre tento akademický rok. Následne sa dohodli na sprevádzaní zahraničných Erasmus študentov na jednotlivé fakulty na ich prvé stretnutia s fakultnými (ústavnými, katedrovými) Erasmus koordinátormi a na poskytnutí asistencie pri vybavovaní administratívnych záležitostí.

Najväčšiemu záujmu prichádzajúcich študentov cez program Erasmus+ sa tradične teší Lekárska fakulta UPJŠ s najvyšším počtom prijatých zahraničných študentov.

Na Filozofickej fakulte UPJŠ je najvyšší záujem o študijné odbory anglistika a amerikanistika,  psychológia a sociálna práca.

Na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ prejavili zahraniční študenti záujem o štúdium chémie, fyziky, biológie a geografie.

Právnická  fakulta UPJŠ privíta študentov zo Španielska a Turecka, Fakulta verejnej správy z Grécka a  Ústav telesnej výchovy a športu z Poľska.

Všetkým Erasmus+ prichádzajúcim študentom zo zahraničia želáme príjemný pobyt a veľa úspechov v štúdiu na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.