IT svetom hýbu ženy a neboja sa hovoriť o tom nahlas!

Vo štvrtok 28. apríla 2016 sa v priestoroch kaviarne Papa v Kulturparku uskutočnil brífing pre média na tému „IT svetom hýbu ženy a neboja sa hovoriť o tom nahlas“, na ktorom UPJŠ v Košiciach reprezentovala Alica Kačengová. Alica Kačengová je študentkou 3. ročníka informatiky na Prírodovedeckej fakulte. Od malička ju lákala informatika a je presvedčená o tom, že množstvo dievčat má už od detstva systematický prístup k učeniu, a to je pri štúdiu informatiky veľká výhoda.

Cieľom podujatia bolo poukázať na úspešné ženy v IT sfére. Sú múdre, kreatívne, ambiciózne, krásne, ovládajú multitasking. Rozprávajú plynulo cudzími jazykmi, svoju IT kariéru majú pevne v rukách a zvládajú pritom s prehľadom svoj súkromný život. Celosvetový deň žien v IT ponúka možnosť odprezentovať „mužský svet IT“ ženám, nežnejšiemu pohlaviu. Ukazuje možnosti štúdia a naštartovania kariéry v technických oblastiach. Košice IT Valley reprezentuje vyše 50 organizácií a/alebo spoločností, ktorých zamestnankyne a študentky sú príkladmi toho, že ženy v IT dnes menia svet. Sú to dcéry, kamarátky, priateľky, kolegyne, manželky, mamy. Sú to však aj študentky IT, IT administrátorky, programátorky, IT architektky, IT testerky, IT projektové manažérky či manažérky.

Foto: Slavomir Venglarcik