Veľkú medailu sv. Gorazda za výnimočné celoživotné dielo prevzal prof. RNDr. Lev Bukovský, DrSc.

Pri príležitosti Dňa učiteľov ocenil minister školstva Juraj Draxler 26. marca 2015 v Bratislave za mimoriadne úspechy v pedagogickej práci celkovo 66 učiteľov a pracovníkov v školstve. Veľkú medailu sv. Gorazda za výnimočné celoživotné dielo pri výchove generácií matematikov a za významný vedecký prínos v oblasti Teórie množín, prevzal bývalý rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Lev Bukovský, DrSc.

Medaily sv. Gorazda – najvyšší stupeň ocenenia v rezorte školstva, udeľujú ministri školstva pri príležitosti Dňa učiteľov pedagógom, školským pracovníkom a pracovníkom v iných oblastiach spoločenského života od roku 1999. Dostávajú ich tí, ktorí vykonali záslužnú prácu pre školy a žiakov.

Srdečne blahoželáme.