Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Juraj Draxler navštívil UPJŠ v Košiciach

V utorok 3. novembra 2015 sa na pôde rektorátu UPJŠ v Košiciach uskutočnilo stretnutie rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Jurajom Draxlerom. Dominantnými témami ich rozhovoru boli otázky rozvojových priorít UPJŠ, komplexnej akreditácie a jej vplyvu na rozpočet vysokých škôl a investičných stimulov pre UPJŠ v Košiciach. Okrem toho pán minister s pánom rektorom aj za účasti dekaniek a dekanov fakúlt otvorili aj ďalšie témy, a to aktuálnu situáciu tvorby rozpočtu pre vysoké školy v budúcom období,  systém podpory inovatívnych projektov, problematiku verejného obstarávania vo vede a prírodovedné vzdelávanie na základných a stredných školách. Na rokovaní dekanky a dekani fakúlt predstavili pánovi ministrovi prioritné témy rozvoja jednotlivých fakúlt univerzity. Pán minister sa zaujímal aj o štúdium zahraničných študentov na UPJŠ v Košiciach, o systém výchovy budúcich učiteľov, o problematiku zmluvy UPJŠ v Košiciach s Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura a o úspešnosti univerzity vo výzvach rámcových programov EÚ.