UPJŠ sa aktívne zapojila do MOVE WEEK Košice 2014

UPJŠ v Košiciach sa na prelome septembra a októbra aktívne zapojila do jedinečného celoeurópskeho podujatia MOVE WEEK Košice 2014. Cieľom týždňa pohybu bolo propagovať výhody spojené s aktívnym životným štýlom a podpora pravidelnej pohybovej aktivity a športu.

Ústav telesnej výchovy a športu UPJŠ v Košiciach, mesto Košice a ďalší partneri pripravili v týždni od 29. 9. do 5. 10. 2014 pre záujemcov o aktívny pohyb celkovo 65 zaujímavých športových podujatí. Devätnásť z nich sa pre študentov, pedagógov a zamestnancov univerzity, ale aj pre širokú verejnosť uskutočnilo priamo na pôde našej univerzity. Veľkú účasť zaznamenali 2 minúty pre zdravie, Pilates pre všetkých a Folkdance na rektoráte, FVS wild run na fakulte verejnej správy, Hýb sa do schodov! na lekárskej fakulte, či podujatia a športové turnaje, ktoré sa uskutočnili priamo na ÚTVŠ.

Do všetkých aktivít organizovaných počas MOVE WEEK Košice 2014 sa zapojilo celkovo viac ako 15 000 účastníkov. Krátke video mapujúce priebeh týždňa pohybu v Košiciach.