Ocenenie kvality zborového spevu na našej univerzite

V dňoch 1. a 2. decembra 2017 sa konal v Prahe 27. ročník prestížneho medzinárodného festivalu adventnej a vianočnej hudby s cenou Petra Ebena, na ktorej nás reprezentoval univerzitný spevácky zbor CHORUS UNIVERZITATIS ŠAFARIKIANAE. V širokej národnej ale najmä kvalitnej speváckej konkurencii bol zbor s najkratšou tradíciu medzi zúčastnenými zbormi (vznikol v roku 2014) zaradený do bronzového pásma, čo považujeme i vzhľadom na naše výrazne amatérske podmienky za pomerne prekvapujúci výsledok.

Myšlienka založenia zboru vznikla vlastne na pôde KSSFaK FF UPJŠ počas realizácie jedného z vedeckých projektov. Vtedy iniciátorky vzniku zboru navzájom objavili svoj vzťah k spevu a jedna z nich – Mgr. Jana Havrilová ho vedie ako zbormajsterka a dirigentka, druhá – doc. PhDr. Marianna Sedláková, PhD. je akousi garantkou obsahovej a formálnej stránky prievodných textov na vystúpeniach a pomáha pri dramaturgii programov a ich realizácii.

O hlbokých zážitkoch a skúsenostiach získaných počas tejto akcie i pred ňou napíšeme obšírnejšie do univerzitného časopisu. Nové skladby (aj z pera Petra Ebena) si však budete môcť vypočuť už počas tohtoročného vianočného koncertu 19. 12. 2017  o 17. hodine v aule Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach na Triede SNP 1.

Srdečne vás všetkých pozývame.