Slávnostné otvorenie Výskumného centra progresívnych materiálov a technológií (PROMATECH)

Vo štvrtok 14. januára 2016 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie Výskumného centra progresívnych materiálov a technológií (PROMATECH) za účasti primátora mesta Košice MUDr. Richarda Rašiho, PhD., MPH, v zastúpení predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu Ing. István Zachariaš, predsedu Slovenskej akadémie vied prof. RNDr. Pavla Šajgalíka, DrSc., vedúceho Výskumného centra PROMATECH prof. RNDr. Jána Dusza, DrSc. V zastúpení rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. sa podujatia zúčastnil prorektor pre rozvoj a európsku problematiku UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Pavol Jarčuška, PhD., kvestor UPJŠ v Košiciach RNDr. Ing. Michal Tkáč, PhD. a hovorkyňa UPJŠ v Košiciach Mgr. Mária Hrehová, PhD.

Výskumné centrum PROMATECH vytvára reálnu platformu pre rozvoj spolupráce medzi akademickou a priemyselnou sférou v oblasti aplikovaného materiálového výskumu, ktorá môže výraznou mierou prispieť k posilneniu celkovej konkurencie schopnosti slovenského priemyslu, prostredníctvom podpory implementácie nových materiálov a technológií do výrobných procesov a produktov.

Hlavným partnerom projektu PROMATECH je Slovenská akadémia vied, ďalšími partnermi sú Ústav materiálového výskumu SAV, Ústav experimentálnej fyziky SAV, Ústav geotechniky SAV, Ústav materiálov a mechaniky strojov SAV, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Technická univerzita v Košiciach.

Foto: Maroš Simon