Rektor prevzal pamätnú medailu k 60. výročiu založenia Európskej organizácie pre jadrový výskum CERN v Ženeve.

Rektor UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc. prevzal 31. októbra z rúk doc. RNDr. Jozefa Urbána, CSc., člena Výboru pre spoluprácu Slovenskej republiky s CERN-om pri Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, zlatú pamätnú medailu pripomínajúcu 60. výročie založenia Európskej organizácie pre jadrový výskum CERN v Ženeve.

Táto medaila pripomína 60 rokov existencie Európskej organizácie pre jadrový výskum, známej pod skratkou CERN a bola udelená jej vrcholovému manažmentu, rade CERN-u a predstaviteľom jednotlivých členských štátov. UPJŠ a pracovníci Ústavu fyzikálnych vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach tak boli symbolicky ocenení za dlhodobú aktívnu účasť na najnáročnejších vedeckých výskumoch, vrátane experimentov na veľkom hadrónovom urýchľovači častíc.