Prezident SR vymenoval rektora UPJŠ v Košiciach

Hlava štátu vymenovala dňa 14. júla 2015 štyroch nových rektorov vysokých škôl. Na pôde Prezidentského paláca v Bratislave si menovacie dekréty prevzali prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. (Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach),  prof. Ing. Stanislav Kmeť, CSc. (Technická univerzita v Košiciach), prof. PhDr. Peter Kónya, PhD. (Prešovská univerzita v Prešove), prof. doc. JUDr. Marek Šmid, PhD. (Trnavská univerzita v Trnave). V príhovore pán prezident okrem iného poznamenal, aby vysokoškolské inštitúcie na Slovensku hľadali a nachádzali spôsoby, ako popri vede a výskume zabezpečiť naozaj kvalitný vzdelávací proces a aby vznikali a rozširovali sa rady špičkových výskumných tímov.

Zdroj:
• www.prezident.sk
 TASR

Autori fotografií: Martin Baumann, TASR a Tlačový odbor Kancelárie prezidenta SR