Rektor UPJŠ prijal laureátov festivalu vysokoškolských folklórnych súborov

Dňa 30. 7. 2015 prijal rektor UPJŠ prof. MUDr. Ladislav Mirossay, DrSc. na pôde rektorátu 4 zástupcov FS Hornád (Martin Bača, Štefan Štec, Dušana Nuošková, Ingrid Starcová), ktorí s ostatnými členmi súboru úspešne reprezentovali našu alma mater na prestížnom podujatí vysokoškolských folklórnych súborov „Akademický Zvolen“ v dňoch 7. až 9. júla 2015. Pán rektor ocenil vyspelosť súboru a jeho skvelý posun za dlhé roky svojej existencie. Štefan Štec, autor víťaznej choreografie s názvom „Iba obraz“ poznamenal, že si ocenenie za spracovanie dvoch výskumných videozáznamov zo 60-tych rokov 20. storočia, zachytávajúcich tance bez zvuku, veľmi váži. Inšpiratívne spracovaným čardášom z neznámej obce na Zemplíne a tancami z obce Pstruša presvedčili nielen odbornú porotu, ale aj ďalších 11 súťažiacich folklórnych súborov a všetkých divákov podujatia, že si víťazstvo zaslúžili. Obhájili tým vlaňajšie prvenstvo a opäť potvrdili, že folklór je ich láska. K dosiahnutému úspechu všetkým hornádistom srdečne blahoželáme!