Aj tento rok sa uskutoční Škola používateľov XFEL a synchrotrónového žiarenia „SFEL“

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach pripravuje v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, European XFEL, GmbH v Hamburgu a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR ďalší ročník medzinárodnej „School of XFEL and Synchrotron Radiation Users – SFEL 2018“. V rámci nej budú mať domáci i zahraniční vedci, študenti, doktorandi a mladí vedeckí pracovníci možnosť vypočuť si prednášky popredných svetových odborníkov o problematike využitia rtg. lasera XFEL v Hamburgu, popredných EÚ zdrojov synchrotrónového i neutrónového žiarenia v rôznych vedných oblastiach ako štruktúrna biológia, fyzika, chémia, materiálový výskum a IT. Piaty ročník medzinárodnej vedeckej školy SFEL 2018 sa uskutoční od 27. do 31. mája 2018 v hoteli SOREA MÁJ v Liptovskom Jáne.

Viac informácií o podujatí, programe, možnostiach získania podpory a registrácii nájdete na webovej stránke: http://www.sfel.sk/2018/en/.