Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa stala koordinátorom SLOVACRIN

Na Ministerstve zdravotníctva SR sa v utorok 11. septembra 2018 uskutočnilo stretnutie na najvyššej úrovni. V rámci neho sa Slovenská republika stala súčasťou nadnárodnej paneurópskej organizácie a konzorcia klinických štúdií ECRIN. Na Slovensku tak vznikol SLOVACRIN, ktorého koordinátorom bude Univerzita Pavla Jozefa Šafarika v Košiciach.

“Cieľom SLOVACRIN-u je vybudovanie národnej výskumnej infraštruktúry, posilňovanie kontaktov s dôrazom na medzinárodnú spoluprácu našich odborníkov v rámci klinických štúdií a biomedicínskeho výskumu. Výsledným efektom bude zároveň výrazné skvalitnenie prístupu pacientov na Slovensku k inovatívnej terapii a liekom. Pomôže to najmä tým pacientom, kde štandardné typy liečby zlyhali a prostredníctvom klinického výskumu môžu absolvovať liečbu, na ktorú môže ich organizmus pozitívne zareagovať a zachrániť život,” vysvetlil dekan Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a reprezentant SLOVACRIN-u prof. MUDr. Daniel Pella, PhD.

Ďalšie informácie nájdete v tlačovej správe Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.