K špičkovým vedeckým tímom VŠ SR sa zaradili tri tímy z UPJŠ

V roku 2015 zverejnila Akreditačná komisia (AK), poradný orgán vlády SR, výsledky pilotného projektu „Identifikácia špičkových vedeckých tímov vysokých škôl na Slovensku“, pričom medzi špičkové tímy boli zaradené tri kolektívy z našej Univerzity. V roku 2016 bola uverejnená 2. výzva k projektu „Špičkové vedecké tímy slovenských vysokých škôl“, ako pokračovanie pôvodného pilotného projektu. Výsledkom snaženia Akreditačnej komisie má byť upozornenie slovenskej verejnosti na fakt, že aj na slovenských vysokých školách sú tímy, ktoré majú vedecké výsledky uznávané vo svete a ktoré s tvorbou nových poznatkov učia tvorivosti aj svojich študentov, zapájajú ich do vedeckej, resp. umeleckej tvorby a poskytujú kvalitné vzdelávanie.

Z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach bolo do druhej výzvy predložených 6 návrhov. Na svojom 101. zasadnutí AK zverejnila zoznam tých špičkových tímov, ktoré splnili stanovené kritériá pre zaradenie medzi špičkové tímy vysokých škôl v SR. Z našej Univerzity splnili kritéria AK tri vedecké tímy: OST, TRIANGEL a KOSDIM.

KOSDIM – Košická Skupina Diskrétnej Matematiky

Zloženie špičkového tímu: prof. RNDr. Stanislav Jendroľ, DrSc., doc. RNDr. Igor Fabrici, Dr. rer. nat., prof. RNDr. Mirko Horňák, CSc., RNDr. Mária Maceková, PhD., doc. RNDr. Tomáš Madaras, PhD., doc. RNDr. Gabriel Semanišin, PhD., doc. RNDr. Roman Soták, PhD. (Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach)

OST – Onomaziológia – slovotvorba – typológia

Zloženie špičkového tímu: prof. PhDr. Pavel Stekauer DrSc., doc. PaedDr. Lívia Körtvélyessy PhD., doc. Mgr. Renáta Panocová PhD., doc. Mgr. Renáta Gregová PhD., Mgr. Mariana Zeleňáková PhD. (Filozofická  fakulta UPJŠ v Košiciach)