Tri košické univerzity začali spoluprácu s hokejovým tímom HC Košice

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach spolu s Technickou univerzitou v Košiciach a Univerzitou veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach podpísali memorandum o spolupráci s úspešným hokejovým tímom HC Košice. Stalo sa tak v pondelok 28. októbra 2019 na spoločnej tlačovej konferencii v hoteli Double Tree by Hilton za účasti novinárov.

V memorande sú zakotvené hlavné oblasti memoranda, medzi nimi podpora propagácie aktivít HC Košice a ich sprostredkovanie študentom univerzít, podpora projektov umožňujúcich využitie poznatkov študentov univerzít v projektoch rozvíjajúcich fungovanie HC Košice, zvýhodnenie študentov univerzít vo vzťahu k organizovaným športovým podujatiam (napr. ponuka zľavnených vstupeniek na domáce zápasy HC Košice), spolupráca pri organizácii hokejových zápasov (domáce zápasy seniorov HC Košice) tematicky venovaných Dňu študentstva a ďalších športových podujatí, účasť hokejistov HC Košice na podujatiach univerzít za účelom propagácie spolupráce daných subjektov, ako aj vzájomná podpora podujatí a aktivít. Za zúčastnené strany podpísali memorandum prezident HC Košice Ing. Július Lang, konateľ HC Košice Mgr. Norbert Koch, rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc, prorektor pre rozvoj a vokajšie vzťahy TUKE Ing. Jaroslav Porubän, PhD. a prorektor pre vzdelávanie UVLF MVDr. Martin Timko, PhD.

„Tri košické univerzity – Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Technická univerzita v Košiciach, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach pravidelne spolupracujú v oblasti vzdelávania, vedy či výskumu. Vďaka Memorandu o spolupráci HC Košice a troch košických univerzít bude ďalšou sférou spolupráce aj oblasť športu. Dôkazom toho je blížiaci sa hokejový zápas HC Košice tematicky venovaný Dňu študentstva. Veríme, že aj v budúcnosti budeme spolupracovať a participovať na ďalších úspešných projektoch a spoločne prispejeme k vzájomnej podpore organizovaných aktivít a podujatí,” uviedol na tlačovej konferencii za všetky tri košické univerzity rektor UPJŠ prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc.

Prvým spoločným projektom bude Študentský zápas, ktorý sa uskutoční v utorok 19. novembra 2019. Súboj proti Liptovskému Mikulášu spestrí bohatý sprievodný program tematicky venovaný udalostiam z novembra 1989. Zúčastnené strany sa zhodli, že Študentský zápas by sa mohol stať tradičným podujatím opakujúcim sa každý rok.