Študentky UPJŠ v Košiciach navštívili Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu

Študentky Fakulty verejnej správy Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach študijných programov verejná správa európska verejná správa sa v piatok 11. mája 2018 zúčastnili exkurzie na Úrade podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu v Bratislave. Exkurzia bola súčasťou projektu riešeného na UPJŠ v Košiciach „Príprava nových kapacít pre európske štrukturálne a investičné fondy 1“ v rámci výučby predmetu vyučovaného na Fakulte verejnej správy „Kompetentnosti administratívnych kapacít pre európske štrukturálne a investičné fondy 1“. Študentky prijal podpredseda vlády Richard Raši. Súčasťou exkurzie boli prednášky viacerých odborníkov týkajúce sa integrovanej siete informačných poradenských centier, informatizácie spoločnosti a koncepcie a stavu informatizácie, jednotného digitálneho trhu či Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj. Získané poznatky sú jednoznačným prínosom pre ďalšie štúdium účastníkov exkurzie a pre ich praktické pôsobenie vo verejnej správe.