Prejsť na obsah

Študentky UPJŠ získali zlatú medailu na Európskych univerzitných hrách

1minút, 58sekúnd

So zlatými medailami sa vrátili z Európskych univerzitných hier v chorvátskom Záhrebe v závere minulého týždňa tri študentky Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Študentky Lekárskej fakulty UPJŠ Zuzana Schwartzová a Viktória Pillárová a študentka Ústavu telesnej výchovy a športu UPJŠ Marigona Mehmeti vybojovali spomedzi 15 družstiev najvyššiu priečku v KUMITE TEAM ŽENY (súťaž družstiev seniorov v karate). Druhú priečku obsadili Slovenky z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici a o tretiu priečku sa podelili družstvá z Univerzity v Ljubljane (Slovinsko) a z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Skopje (Macedónsko). Celkovo súťažilo v karate na tomto podujatí pod záštitou EUSA 271 pretekárov z 21 európskych krajín. Zuzana Schwartzová získala okrem zlatej medaile aj 3. miesto v KUMITE v kategórii do 55 kg.

Srdečne blahoželáme!

Európske univerzitné hry v roku 2016 sa konajú v termíne 11. – 25.  júla 2016 v Chorvátskom Záhrebe a Rijeke. V priebehu 15 dní sa hier zúčastní približne 5000 študentov zo 45 európskych krajín a viac než 300 univerzít.

Na Európskych univerzitných hrách máme ešte zástupcu v športe Taekwondo, ktorým je študent Ústavu TV a športu UPJŠ Boris Lieskovský. Ten ako jediný zástupca Slovenskej republiky nás bude reprezentovať v dňoch 23. – 25. 7.2016. Držíme prsty!

Oficiálna stránka

Výsledky v KARATE:

1. miesto:

KUMITE TEAM ŽENY UPJŠ V KOŠICACH (Schwartzová Z., Pillárová V., Mehmeti M.), (Počet štartujúcich: 15)
V 1. kole vyhrali s TUR 2:1, v 2. kole vyhrali s MNE 2:1, v 3. kole v boji o postup do finále vyhrali s TUR 2:1. Vo finále vyhrali s ďalším družstvom SR 2:0 a obsadili 1. miesto.

3. miesto

KUMITE ŽENY – 55 kg: SCHWARTZOVÁ Zuzana (LF UPJŠ), (Počet štartujúcich: 17)
V 1. kole vyhrala 2:0 so SLO, v 2. kole vyhrala 6:1 s BIH, v 3. kole vyhrala 8:0 s BLR, v 4. kole v boji o postup do finále prehrala 1:3 s MKD. V boji o bronzovú medailu vyhrala s reprezentantkou BIH 3:0 a obsadila 3. miesto.

7. miesto

KUMITE ŽENY – 68 kg: PILLÁROVÁ VIKTÓRIA (LF UPJŠ ), (Počet štartujúcich: 19)
v 1. kole FREE, v 2. kole vyhrala s BIH 7:3, v 3. kole prehrala s ESP 0:3. V repasáži v 1. kole prehrala s ENG na vlajky za stavu 4:4 a obsadila 7. miesto.