ÚTVŠ bodoval vo vedomostnej súťaži o olympizme pre vysoké školy

V dňoch 20. a 21. 11. 2014 zorganizoval Ústav telesnej výchovy a športu UPJŠ v spolupráci komisiou výchovy a vzdelávania Slovenskej olympijskej akadémie a Slovenským olympijským výborom vedomostnú súťaž o olympizme pre vysoké školy. Osem družstiev z rôznych fakúlt slovenských vysokých škôl si zmeralo sily v teoretických a praktických disciplínach. Víťazmi zápolení v olympijskom duchu a na olympijské témy sa stali študenti Filozofickej fakulty UKF v Nitre.
Družstvo Ústavu telesnej výchovy a športu UPJŠ reprezentujúce našu univerzitu v zložení Tomáš Pristács, Tomáš Ščavnický a Ľubomír Havran, obsadilo vynikajúcu druhú priečku. Ústavu telesnej výchovy a športu UPJŠ ďakujeme za výbornú prípravu tohto významného dvojdňového podujatia a našim študentom za príkladnú reprezentáciu univerzity.