Univerzitný deň športu

Dňa 11. októbra 2017 sa v priestoroch Ústavu telesnej výchovy a športu na Medickej ul. uskutočnil ďalší ročník obľúbeného študentského podujatia Univerzitný deň športu. Táto akcia pozostávala tradične z troch športových oblastí. V prvej časti študenti absolvovali rôzne zaujímavé disciplíny – oblečenie maximálneho množstva tričiek za minútu; vedomostná súťaž o univerzite; nafúkanie a zároveň prasknutie maximálneho množstva balónov za minútu; streľba zo vzduchovky; mini bowling; hod lietajúcim tanierom na cieľ po rotácii okolo vlastnej osi; prečerpávanie vody z demižóna pomocou hevera na víno;  prekážková dráha a iné zaujímavé atrakcie. Súťažiť bolo možné v tímoch i individuálne. Druhá časť podujatia zahŕňala skupinové športy, v ktorých sa súťažilo v streetballe, volejbale, floorbale a minifutbale. Doplnkové športy bouldering, a slackline (balansovanie a chôdza po špeciálnom plochom lane) spestrili záverečnú časť podujatia. Súťaž o Putovný pohár rektora UPJŠ tohto roku vyhral tím študentov 2. ročníka z Ústavu telesnej výchovy a športu a slávnostne si ho prevzal z rúk prorektora pre rozvoj vzťahov s verejnosťou prof. PhDr. Jána Gbúra, CSc. V roku 2016 vyhralo súťaž o Putovný pohár družstvo Prírodovedeckej fakulty a v roku 2015 družstvo Lekárskej fakulty.