Ukrajinská návšteva na rektoráte našej alma mater

Doc. Mgr. Slávka Tomaščíková, PhD. – prorektorka pre zahraničné vzťahy a prof. RNDr. Juraj Černák, CSc. – prorektor pre vedu a výskum prijali dňa 10. novembra 2014 na pôde rektorátu UPJŠ ukrajinských odborných pracovníkov pre školstvo p. Vladimíra Maruščenka – tajomníka medzinárodnej skupiny Ukrajina-Slovensko, p. Sergeja Parchomenka – radcu ministra vedy a školstva Ukrajiny, p. Michaila Kolibabčuka – vedúceho Ukrajinsko-slovenského centra partnerstva, p. Eduarda Bulynu – zástupcu Ukrajinsko-slovenského centra partnerstva na Slovensku a za slovenskú stranu Ing. Stanislava Benča. Zástupcovia UPJŠ informovali o existujúcej spolupráci s ukrajinskými inštitúciami a spoločne prerokovali možnosti budúcej spolupráce našej univerzity s univerzitami na Ukrajine a možnosti štúdia ukrajinských študentov na UPJŠ.