Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach nechýbala na dvoch významných podujatiach

Informačné stánky UPJŠ v Košiciach ste počas dní od 23. do 25. apríla 2018 mohli vidieť hneď na dvoch zaujímavých podujatiach. V úvode pracovného týždňa sa univerzita prezentovala na 4. ročníku podujatia „Dni Ukrajiny v Košiciach“. Záujemcovia z Ukrajiny (prevažne z Kyjeva, Donbasu a Krymu) mali možnosť dozvedieť sa viac informácií o podmienkach prijatia na školu ako aj o samotnom štúdiu. Na Slovensko-Ukrajinskom fóre v košickom Kulturparku nechýbali ani prezentácie jednotlivých vysokých škôl. Možnosti štúdia na UPJŠ v Košiciach predstavili vo svojich prezentáciách prorektorka pre zahraničné vzťahy a mobilitu doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD. a prodekan pre vonkajšie vzťahy Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Marián Kireš, PhD.

Ďalším podujatím, na ktorom sa predstavila univerzita, bol trh práce „Job Fair“. Podujatie organizované Americkou obchodnou komorou v Slovenskej republike sa uskutočnilo v stredu 25. apríla 2018. V košickej Kunsthalle bola medzi dvoma desiatkami vystavovateľov aj UPJŠ v Košiciach, ktorá záujemcom ponúkla cenné informácie o štúdiu, stážach, aktivitách Univerzitného poradenského centra, ale aj Univerzite tretieho veku.

Ďalšie fotografie zo 4. ročníka podujatia „Dni Ukrajiny v Košiciach“ nájdete na tomto mieste.