UPJŠ v Košiciach na medzinárodnom veľtrhu vzdelávania v Krakove

Naša univerzita sa po druhý krát zúčastnila na medzinárodnom veľtrhu vzdelávania v Krakove. V dňoch 20. – 22. marca 2014 sme mali možnosť predstaviť štúdium na UPJŠ stovkám nádejných uchádzačov. Záujem bol najmä o štúdium v anglickom jazyku v oblastiach lekárskych, prírodovedných a filozofických vied, s dôrazom nielen na prvý a druhý stupeň štúdia, ale aj na doktorandský. Štipendijné programy venované študentom prezentovali okrem poľských vysokých škôl aj zahraničné vzdelávacie ustanovizne z Chorvátska, Francúzska, Veľkej Británie, Kanady, či Nemecka.

Naša alma mater v súčasnom období naďalej pokračuje v pomerne úspešnej spolupráci s Jagellonskou univerzitou v Krakove nielen v oblasti spoločenských vied, ale aj v oblastiach technológií, vedy a výskumu (tzv. „life science“). Poľskí študenti tvoria veľkú skupinu zahraničných študentov na UPJŠ aj v rámci existujúcich mobilít. O aktuálnom stave rozvoja spolupráce medzi slovenskými a poľskými vysokými školami sme aktívne diskutovali s pánom Ivanom Škorupom, generálnym konzulom Slovenskej republiky v Krakove, ktorý náš univerzitný výstavný stánok prišiel osobne navštíviť. Krakov s viac ako 200 tisíc študentmi a vyše desiatkou univerzít a vysokých škôl univerzitného typu patrí neodmysliteľne k regionálnym lídrom v strednej Európe.

Naše poďakovanie patrí doc. Mgr. S. Tomaščíkovej, PhD., prorektorke pre zahraničné vzťahy, ktorá aj tohto roku metodicky a organizačne koordinovala prípravu propagácie výstavného stánku UPJŠ, ako aj aktívnym účastníčkam na veľtrhu Mgr. A. Sabolovej – kancelárke UPJŠ, Mgr. J. Oleničovej – vedúcej Úseku pre propagáciu a marketing a N. Himič – referentke pre zahraničné vzťahy UPJŠ.