Uskutočnila sa slávnostná inaugurácia rektora UPJŠ v Košiciach 1 1

Vo štvrtok 15. októbra 2015 o 11:00 hod. sa uskutočnila slávnostná inaugurácia rektora Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. Najvyšší funkcionári univerzít a pozvaní hostia si pri insígnií UPJŠ v Košiciach, ktorá pripomína jej hodnoty, poslanie a tradíciu vypočuli rektorský sľub prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc.: „Sľubujem na svoju česť, že povinnosti rektora Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach budem vykonávať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia a  vynaložím všetky sily v prospech našej univerzity v duchu všeľudských zásad etiky, humanizmu a demokracie“. Po zložení sľubu boli novému rektorovi UPJŠ v Košiciach odovzdané insígnie Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach – rektorská reťaz a žezlo.

Rektor univerzity slávnostne dekoroval a odovzdal prorektorské insígnie prorektorke pre legislatívu prof. h. c. doc. JUDr. Márii Bujňákovej, CSc., prorektorovi pre vedeckovýskumnú činnosť a doktorandské štúdium prof. RNDr. Petrovi Fedoročkovi, CSc., prorektorovi pre rozvoj vzťahov s verejnosťou prof. PhDr. Jánovi Gbúrovi, CSc., prorektorovi pre rozvoj a európsku problematiku prof. MUDr. Pavlovi Jarčuškovi, PhD., prorektorke pre vysokoškolské vzdelávanie prof. Ing. Márii Marekovej, CSc., prorektorke pre zahraničné vzťahy a mobilitu doc. Ing. Silvii Ručinskej, PhD.

Súčasťou inaugurácia bolo aj slávnostné dekorovanie a odovzdanie dekanských insígnií dekanke Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. JUDr. Gabriele Dobrovičovej, CSc., dekanke Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach doc. JUDr. Márii Hencovskej, CSc., dekanke Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach prof. PhDr. Oľge Orosovej, CSc., dekanovi Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Danielovi Pellovi, PhD., dekanovi Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach doc. RNDr. Gabrielovi Semanišinovi, PhD.

Tlačová správa
Prvý muž mesta je hrdý na svoju univerzitu, jej novému rektorovi zaželal veľa úspechov

Informácie v médiách:
   kosice.korzar.sme.sk