Uskutočnilo sa slávnostné otvorenie akademického roka 2015/2016 na UPJŠ v Košiciach

Dňa 21.9.2015 sa v Aule Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach na Triede SNP 1 uskutočnilo slávnostné otvorenie akademického roka 2015/2016 na UPJŠ v Košiciach. Podujatia sa zúčastnili zástupcovia Košického samosprávneho kraja, riaditelia košických zdravotníckych zariadení, riaditelia ústavov Slovenskej akadémie vied, členovia Správnej rady UPJŠ, zástupcovia Vedeckých rád a Akademických senátov, bývalí rektori univerzity a tiež zamestnanci a študenti UPJŠ v Košiciach.

Slávnostný ceremoniál pokračoval predstavením nových profesorov Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, odovzdaním dekrétov novým doktorom vied, docentom a predstavením nových nositeľov vedeckého kvalifikačného stupňa IIa priznaným Komisiou Slovenskej akadémie vied pre posudzovanie vedeckej kvalifikácie zamestnancov. Súčasťou slávnostného ceremoniálu bolo aj odovzdávanie Ceny rektora UPJŠ v Košiciach za významný prínos učiteľov a vedeckých pracovníkov UPJŠ v Košiciach v oblasti vedy a výskumu.

Cenu rektora UPJŠ získali:

prof. JUDr. Alexander Bröstl, CSc., z Katedry teórie štátu a práva Právnickej fakulty UPJŠ v Košiciach, za významný vedecký prínos v oblasti teórie štátu a práva na Slovensku, za významnú vedeckú, prekladateľskú a zostavovateľskú publikačnú činnosť a za sprístupnenie diel významných svetových právnych filozofov slovenskej odbornej právnej komunite.

prof. RNDr. Katarína Cechlárová, DrSc., z Ústavu matematických vied Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, za mimoriadny vedecký prínos k rozvoju ekonomickej a finančnej matematiky a za významnú publikačnú činnosť.

prof. MVDr. Ján Mojžiš, DrSc., z Ústavu farmakológie Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, za vedecký prínos v oblasti výskumu prírodných anti-kancerogénnych látok a za významnú publikačnú činnosť.