Vedenie UPJŠ v Košiciach prijalo účastníkov 92. Medzinárodného maratónu mieru

Dňa 5. 10. 2015 prijali prorektor UPJŠ pre rozvoj vzťahov s verejnosťou prof. PhDr. Ján Gbúr, CSc., prorektorka UPJŠ pre zahraničné vzťahy a mobilitu doc. Ing. Silvia Ručinská, PhD. a RNDr. Ing. Michal Tkáč, PhD., poverený výkonom funkcie kvestora, v MINERVE zahraničných účastníkov 92. Medzinárodného maratónu mieru.

Pozvanie prijali Hans Wiggers a Gert Ter Mors za partnersky maratón v Enschede, Holadsko, Frederic Van Ded Heede s manželkou, ktorý získal bronzovú medailu z paralympijských hier a rovnako aj Tony Vandendriechse s manželkou, syn víťaza MMM z roku 1965, ktorý na jeho počesť o 50 rokov neskôr bežal Juniorskú štafetu.

Na spoločnom stretnutí s vedením univerzity bola zahraničnej delegácii predstavená história Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Pozvaní hostia ocenili najmä účasť zamestnancov a študentov UPJŠ v Košiciach na maratóne a zdôraznili potrebu rozširovania spolupráce aj v oblasti športových aktivít.