UPJŠ na veľtrhu vzdelávania v Krakove

Už po tretíkrát sa UPJŠ v dňoch od 26. do 28. marca 2015 zúčastnila medzinárodného veľtrhu vzdelávania v Krakove pod názvom „Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów w Małopolsce”. Tento veľtrh patrí k najväčším, ktoré sa na území Poľska organizujú. Možnosť prezentovať svoju vzdelávaciu ponuku využilo viac ako 200 vystavovateľov na ploche cez 3000 m2. Expozície si v priebehu výstavy prezrelo približne 15 000 návštevníkov. Na veľtrhu nás poctili svojou návštevou Marszałek Województwa Małopolskiego pán Marek Sowa a zároveň aj generálny konzul SR v Krakove pán Ivan Škorupa.

Podujatia sa zúčastnili univerzity a vysoké školy z Japonska, Nemecka, Slovenska, Švajčiarska, Turecka, Ukrajiny či Veľkej Británie. Kolegovia z poľských univerzít sa zaujímali o možnosti štúdia poľských študentov u nás i o spoluprácu s našou alma mater. Zároveň sme urobili prvý krok k nadviazaniu spolupráce s kolegyňami z Ochanomizu University z Japonska a zástupcami Iğdır University z Igdiru v Turecku. Celý veľtrh prebiehal na profesionálnej úrovni a naša univerzita sa dostáva do povedomia vzdelania chtivých poľských študentov.

Za organizáciu a metodické usmernenia ďakujeme pani prorektorke pre zahraničné vzťahy doc. Mgr. S. Tomaščíkovej, PhD., a za aktívnu účasť na propagácii našej univerzity pani Ing. Zuzane Kratyinovej, referentke pre vysokoškolské vzdelávanie a pani Renate Liškovej z Úseku pre propagáciu a marketing.