Výstava fotografií ÚNIK IX

V sobotu 19. decembra 2015 bola v budove Minerva na Moyzesovej 9 slávnostne otvorená výstava fotografií ÚNIK IX., ktorú pripravila Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Výstava bude trvať až do 29. januára 2016.

Výstavu slávnostne otvoril rektor UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc. za účasti študentov, zamestnancov univerzity a rómskych detí, ktoré sa projektu zúčastnili. Vystavované fotografie vznikli v rámci projektu ÚNIK IX., ktorého autorkou je študentka Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, Mária Mydliarová. Autorom vystavovaných fotografií je Šimon Klačko. Výstavu fotografií spestril vianočný koncert Mariána Čekovského, ktorý si deti získal predovšetkým cigánskymi rytmami a vianočnými piesňami.

foto: Šimon Klačko