Reprezentanti UPJŠ v Košiciach na Zimnej univerziáde SR 2016 získali popredné umiestnenia

Zimnú univerziádu zorganizovala v dňoch 15. – 18. februára 2016 Technická univerzita v Košiciach v týchto športoch: zjazdové a bežecké lyžovanie, biatlon, stolný tenis, bedminton, karate, tanečný šport, pretláčanie rukou, florbal a futsal.

Na univerziádne súťaže v kolektívnych športoch futsal a florbal sa museli družstvá Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ v Košiciach) kvalifikovať v turnajoch, kde sa stretli s družstvami všetkých univerzít Východoslovenského regiónu, pretože v týchto športoch iba víťaz kvalifikácie môže reprezentovať daný región.

Futsalisti získali zlaté medaily, florbalisti strieborné medaily a rovnako aj v individuálnych športoch mala UPJŠ v Košiciach zastúpenie medzi víťazmi.

Víťazstvo v preteku Zimnej univerziády v obrovskom slalome žien vo Vyšnej Boci 20. februára 2016 zožala študentka Lekárskej fakulty UPJŠ Barbara Kantorová. „Ako dekana fakulty i náruživého lyžiara ma veľmi teší, že naša študentka prvého ročníka bakalárskeho študijného programu fyzioterapia pripísala na konto našej univerzity jedno pekné víťazstvo. Je to významný úspech a zviditeľnenie našej fakulty i UPJŠ v športovej oblasti a ja verím, že nie posledné. Barbara Kantorová bude prvú marcovú sobotu štartovať aj na Svetovom pohári SKI WORLD CUP Jasná 2016 a vedenie Lekárskej fakulty UPJŠ jej bude veľmi držať palce, aby uspela,“ hovorí dekan prof. MUDr. Daniel Pella, PhD.

♦ www.upjs.sk/lekarska-fakulta
Tlačová správa LF