Uskutočnila sa Zlatá promócia absolventov Lekárskej fakulty UPJŠ 1 1

V piatok 16. októbra 2015 sa uskutočnila v Aule Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach „Zlatá promócia“ absolventov doktorského štúdia na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach v rokoch 1964 a 1965, ktorej sa zúčastnilo takmer 80 z pôvodných 232 absolventov.
      Zlaté diplomy pre absolventov udelené polstoročie od ich slávnostnej promócie po skončení štúdia medicíny sú vyjadrením úcty, vďaky a hlavne skutočnosti, že ich alma mater nezabúda na svojich absolventov, že je hrdá na ich prácu a na to, čo počas predchádzajúcich 50 rokov vytvorili. Z rúk dekana Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach prof. MUDr. Daniela Pellu, PhD. si ich prebrali sedemdesiatnici, medzi ktorými sú aj doposiaľ pracovne aktívni zamestnanci UPJŠ LF a zdravotnícki pracovníci, ktorí našli uplatnenie v rôznych medicínskych odboroch.
      Slávnostného aktu Zlatej promócie na UPJŠ LF sa zúčastnil rektor UPJŠ prof. RNDr. Pavol Sovák, CSc., členovia vedenia Lekárskej fakulty a jej bývalí dekani prof. MUDr. Michal Pichanič DrSc., prof. MUDr. Ivan Jurkovič, CSc.  a Dr.h.c. prof. MUDr. Leonard Siegfried, CSc.