Motto DOD 2024: „Filozofická fakulta UPJŠ – tvoja prvá voľba!“

Niekoľko stoviek maturantov a ďalších uchádzačov o vysokoškolské štúdium z celého východného Slovenska, ale aj zo susednej Ukrajiny, sa v piatok 9. februára 2024 zúčastnilo na Dni otvorených dverí Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach.

V tradičnom termíne – posledný piatok pred začiatkom letného semestra – sme v priestoroch fakultného kampusu na „Moyzeske“ privítali záujemkyne a záujemcov o štúdium na našej fakulte. Stovky mladých ľudí zo všetkých kútov Košického kraja a Prešovského kraja, ale aj zo Zakarpatskej Ukrajiny, ktorí počas piatkového predpoludnia navštívili náš areál v historickom centre mesta, opäť potvrdili potešujúcu skutočnosť, že záujem o štúdium na Filozofickej fakulte UPJŠ v Košiciach je stabilne vysoký.
Veľmi by som chcela študovať psychológiu, preto som využila možnosť stretnúť sa s vyučujúcimi a opýtať sa ich na to, čo ma zaujíma,“ uviedla Jana zo Starej Ľubovne, ktorá bola rada, že si v prednáškovej miestnosti našla miesto na sedenie. Záujem bol totiž taký veľký, že na prvý ranný termín o deviatej sa všetci do miestnosti nepomestili a sedelo sa aj na schodoch.
Prišla som na radu kamaráta, ktorý tu už študuje a je veľmi spokojný so štúdiom aj so životom v Košiciach,“ prezradila peknou slovenčinou Oksana z Užhorodu. Chce študovať anglický jazyk, ale zaujíma ju aj politológia a masmédiá.
V mnohých prípadoch prišli celé skupiny spolužiakov s rôznymi preferenciami, a tak urobili „kolečko“ po rôznych študijných programoch. „Nepočkali sme do konca prezentácie, lebo chceme ešte stihnúť psychológiu, politológiu aj históriu,“ vysvetľovala skorší odchod z televízneho a filmového štúdia skupinka gymnazistiek z Košíc.
Filozofická fakulta UPJŠ ponúka kvalitné vzdelávanie v modernom kampuse lokalizovanom priamo v historickom centre mesta Košice, tak neváhaj a podaj si prihlášku!
Filozofická fakulta UPJŠ – tvoja prvá voľba!

Text: Marián Gladiš, FF UPJŠ
Foto: Alina Zemančíková, FF UPJŠ